Meryem SALMAN

Meryem SALMAN

Meryem SALMAN

Meryem Salman, 1964 yılında Denizli Buldan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Buldan’da tamamladı.
Salman, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Amsterdam Üniversitesi`nde, Avrupa Birliği konusunda yüksek lisans eğitimi aldı.

1987’den 2001 yılı sonuna kadar Denizli’de ve İstanbul’da finans sektöründe çalıştı. 2001 yılında Amsterdam’da yaşamaya başlayan Salman, 2002 yılında ilk firması Aegean Town`u kurdu. Meryem Salman daha sonra ise kredi risk sigortaları brokerlığı yapan Finance & Insurance ortağı ve yönetim kurulu üyesi oldu Halen İstanbul’da faaliyet gösteren bu şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yürütmektedir.

Meryem Salman, iş hayatının yanı sıra sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev alıyor. Buldan Kent Konseyinin kurucu başkanı olup, 2014-2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı.

2016 yılında kadınları güçlendirme ve kız öğrencilerin eğitimine destek olmak üzere Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nı kuran ekibin içinde yer aldı. Meryem Salman, halen bu vakfın yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.
Denizli Soroptimist Klüp üyesi olan Salman, 2016 yılından beri KAGİDER üyesidir. Halen KAGİDER Denetim Kurulu Üyeliği’ni yürütmekte, Ege Kadın Buluşmaları Platformu’nun Denizli Sekretaryası’nda görev almaktadır.
İngilizce ve Hollandaca bilen Salman 30 yıllık evlidir.