Şeniz ÜNAL

Şeniz ÜNAL

Şeniz ÜNAL

Dr. Şeniz Ünal, Notre Dame De Sion Fransız Kız Lisesi’nin ardından, Boğaziçi Üniversitesi’nin matematik bölümünü bitirmiştir. Boston Üniversitesi’nden İşletme ve Bilişim Sistemleri konularında master dereceleri vardır. İş yaşamında pek çok sektörde görev almış, 2000’den itibaren kendi kişisel gelişimine de önem vererek bu alanda çalışmaya karar vermiştir. Tek bir alana bağlı kalmayıp çok çeşitli konularda yerli ve yabancı pek çok öğretmenden ders almıştır. Kendi kişisel dönüşümünde Caroline Myss, Debbie Ford başta olmak üzere pek çok yerli ve yabancı öğretmenden ders/seminer/terapi almıştır.

 

Myss’in Chicago’daki 2 senelik enstitüsünü bitirerek onun çalışmaları konusunda sertifika almış tek Türk’tür. yoğun regresyon terapisi eğitimleriyle bu alanda uzmanlaşmıştır. Regresyon terapisi eğitimini Jeffrey Ryan ve Dr. Janet Cunningham’dan almıştır. Ek olarak Roger Woolger, Hans Ten Dam gibi bu alanın uzmanların farklı eğitim ve seminerlerine de katılmıştır. Kişisel gelişimin, psikoloji uzmanlığına dönüşmesi için önce İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde, Uygulamalı Psikoloji bölümünde master programını tamamlamıştır. Ardından da Arel Üniversitesi’nin Klinik Psikoloji Doktora programını tamamlamıştır.

 

Türk Psikologlar Derneği’nin asil üyesidir. 2004 yılında AY Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’ni kurmuş ve kişisel çalışmalarının yanı sıra, farklı eğitmenlerin workshoplarını da merkezinde düzenlemiştir. 2012’den itibaren sadece kendi terapilerine odaklanarak, kendi merkezinde çalışmalarına devam etmektedir. Doktoranın ardından bir süre Gelişim Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak akademisyenlik yapmıştır. Halen farklı üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak çeşitli dersler vermektedir. Kurumsal eğitimler ve danışmanlıklar da gerçekleştirmektedir.